Cena domu z rynku wtórnego

Zbudowanie własnego domu to marzenie wielu Polaków, które jednak ze względów finansowych bywa nieosiągalne. Rozwiązaniem może być nabycie domu z ogrodem na rynku wtórnym. Z jakim jednak wydatkami należy liczyć się w tym przypadku.

Czy dom z rynku wtórnego do dobry pomysł?

Za zdecydowanie najbardziej komfortowe rozwiązanie uważa się zbudowanie własnego wolnostojącego domu na dużej działce. Wtedy to wszystko można urządzić zgodnie ze swoimi preferencjami. Warto jednak zauważyć, ze wielu ludzi, którzy zbudowali dom, nie jest z niego w pełni zadowolonych. Często bywa tak, że już po zakończeniu budowy i zamieszkaniu właściciel chciałby dokonać mniejszych lub większych zmian konstrukcyjnych, na co już jednak jest za późno.

Dom z rynku wtórnego często ma też pewne dodatkowe zalety. Największą z nich jest dobra lokalizacja, o którą niełatwo w przypadku nowych domów. Niezabudowane działki w korzystnym miejsce to bowiem rzadkość, która kosztuje fortunę. Przede wszystkim jednak dom z rynku wtórnego jest dobrą inwestycją ze względów finansowych. Jego kupno może okazać się dużo tańsze.

Co wpływa na cenę domu z rynku wtórnego?

Ceny domów mocno się różnią w zależności od regionu kraju. Im bliżej centrum dużego miasta, tym są one droższe. Od kilku lat jednak sporo kosztują także domy zlokalizowane na wsiach pod aglomeracjami, które mają rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną. Ludzie bowiem coraz częściej chcą mieszkać w mniej zatłoczonych lokalizacjach z czystszym powietrzem i w pobliżu środowiska naturalnego.

Na cenę mocno wpływa także pobliskie sąsiedztwo i infrastruktura. Najwyższe ceny dotyczą domów, które nie znajdują się bezpośrednio przy drogach szybkiego ruchu. Jednocześnie jednak w cenie są nieruchomości z dostępem do drogi asfaltowej, chodników umiejscowionych nieopodal sklepów, szkół, przystanków autobusowych, przychodni itp.

Ważne jest również to, do jakich mediów dostęp ma dany dom. Brak kanalizacji, czy też gazu znacznie obniża cenę nieruchomości. Z drugiej strony taka sytuacja potrafi obniżyć komfort życia i zwiększyć koszty użytkowania domu. Gaz wciąż jest przecież uważany za najlepsze źródło ogrzewania pod względem relacji kosztów do wygody użytkowania.

Stan domu, a jego cena

Oczywiście względnie nowy i zadbany dom oznacza wyższą cenę. Najważniejsze jest jednak to, aby dom miał solidną konstrukcję, był ocieplony i nie posiadał wad, takich jak np. zalewanie piwnicy. Sam wystrój można przecież dość łatwo poprawić bez wydawania na to ogromnych pieniędzy. Na cenę rzutuje także powierzchnia zarówno samego domu, jak i działki.

Cena domu z rynku wtórnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry
zakra