Ile czasu potrzeba na sprzedaż nieruchomości?

Znane polskie przysłowie mówi, że czas to pieniądz. Dotyczy to także transakcji dotyczących nieruchomości, a każdemu sprzedawcy zależy na jak najszybszym znalezieniu zainteresowanego klienta. Ile jednak czasu trzeba odczekać, na sprzedaż mieszkania?

Od czego zależy czas, potrzebny na sprzedaż nieruchomość?

Czas potrzebny na sprzedaż nieruchomości bywa bardzo różny. Jedni znajdują chętnego kupca praktycznie z dnia na dzień, inni zaś przez miesiące, a nawet lata nie doprowadzają do sfinalizowania transakcji.

W tej kwestii dużo zależy od parametrów nieruchomości, proponowanej ceny, a nawet szczęścia. Najszybciej do sprzedaży dochodzi, gdy cena ofertowa jest niższa od ceny rynkowej. W takim przypadku jednak sprzedawca pozbawia siebie części zysku.

Dość szybko sprzedaje się także mieszkania o małej powierzchni w centrach miast, ponieważ popyt na nie jest największe. Bardzo trudno zaś sprzedać np. duży dom, który znajduje się bardzo daleko od jakiegokolwiek większego miasta.

Dla szybkości transakcji ogromne znaczenie ma też to, czy dany kupiec nabywa je ze środków własnych, czy też przez kredyt bankowy. W tym pierwszym przypadku wystarczy tylko poczekać na najbliższy wolny termin notariusza. Gdy zaś kupno jest finansowane przez kredyt bankowy, to trzeba poczekać kilka tygodni, a nawet miesięcy.

Ile czasu potrzeba na sprzedaż nieruchomości?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry
zakra