Czy wynajmowanie mieszkania zamiast kupna ma sens?

W krajach Europy Zachodniej dużo częściej niż w Polsce wynajmuje się, a nie kupuje mieszkania. Pomału jednak także w kraju nad Wisłą coraz częściej decydują się na wynajmowanie. Jakie są jednak wady i zalety takiego rozwiązania.

Dlaczego Polacy coraz częściej wynajmują mieszkania?

Wynajem mieszkania to często konieczność, a nie wybór. Rosnące ceny nieruchomości, brak oszczędności, niskie pensje w kraju oraz niewystarczająca zdolność kredytowa sprawiają, że wielu Polaków nie ma po prostu możliwości nabycia własnego mieszkania.

Przybywa jednak również ludzi, którzy mają możliwość zakupu mieszkania, ale jednak decydują się na ciągłe wynajmowanie. Związane jest to przede wszystkim z postępującymi zmianami w stylu życia.

Jakie zalety ma wynajmowanie mieszkania?

Kupno mieszkania to skomplikowana i poważna inwestycja. Kiedy jest ona finansowana przez kredyt, to zwykle przez ponad 20 lat trzeba się liczyć z jego spłatą. To zaś sprawia, że właściciel nieruchomości jest z nią silnie związany.

W dzisiejszych czasach ludzie stali się zaś coraz bardziej mobilni. Wielu w poszukiwaniu lepszej pracy, czy też nowych wyzwań decyduje się co parę lat przenosić z jednego miasta do drugiego. W takich przypadkach wynajmowanie mieszkania okazuje się dużo bardziej praktycznym rozwiązaniem.

Czy wynajmowanie mieszkania zamiast kupna ma sens?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry
zakra