Jak zmienić swoją przestrzeń bez remontu kapitalnego

Wielu ludzi potrzebuje zmian w swoim najbliższym otoczeniu – mieszkaniu, w którym żyją na co dzień. Nawet najlepiej urządzone wnętrze po jakimś czasie może się znudzić. Jest to jak najbardziej naturalny proces. Jednak większa część społeczeństwa nie może lub nie chce robić częstych kapitalnych remontów swojej przestrzeni. Istnieje jednak złoty środek – rozwiązanie idealne w zasadzie dla każdego.

Duże zmiany we wnętrzu nie muszą być kosztowne

Jak jednocześnie odświeżyć i urozmaicić wygląd mieszkania, a dodatkowo mocniej je spersonalizować? Prawdopodobnie najlepszą opcją będzie zawieszenie plakatów w różnych częściach domu. Mogą być w wielu różnych rozmiarach, wisieć pojedynczo lub w większej grupie… i zachwycać każdego, kto wkroczy do tego konkretnego pomieszczenia. Ramki dodatkowo mogą podkreślić charakter wybranego wzoru. Zupełnie inaczej w klasycznym obramowaniu będzie prezentować się plakat filmu z lat 30. poprzedniego wieku, a inaczej abstrakcyjna wizja Ziemi widzianej z księżyca. Warto zaznaczyć, że ramy przybierać mogą różne formy. Użyte do ich wyrobu materiały również bywają niezwykle zróżnicowane.

Rama i plakat wewnątrz niej są równie istotne

Ramkę dobiera się głównie w oparciu o jej zawartość, ale też do wnętrza, w którym planujemy zawiesić plakat. Możliwości jest wiele i na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. A co jest do wyboru? Dla ułatwienia można przedstawiane na plakatach obiekty podzielić na kategorie, takie jak na przykład: fotografia, art deco, czarno-białe, architektura, american scenes, botaniczne, halftone, famous artworks, kosmos, ilustracje, icons, line art, mapy, ludzie i portrety, miejsca i miasta, moda, studio selection, studio fance, recycled, zwierzęta, wydruki grafiki, premium selection, wine, vintage, natura, muzyka, sztuka abstrakcyjna, typografia, obrazy do kuchni, czy obrazki dla dzieci. W zależności od wystroju wnętrza i jego charakterystyki dobrać można ramy z różnych tworzyw, o różnych rozmiarach. Do wyboru są: czarne ramy z drewna, ramy z dębu, białe drewniane ramki, ramy złote, srebrne, czarne metalowe, wieszaki na plakaty, jak również passe-partout.

Gdzie i jak wieszać plakaty?

Jeśli chodzi o umiejscowienie tego typu ozdób – panuje pełna dowolność. Nie ma żadnych ograniczeń, niewielkich rozmiarów plakaty można znaleźć zarówno w łazience, w przedpokoju, jak również w kuchni. Dla tych, którzy nie są w stanie ograniczyć się do jednego (lub kilku) wzorów istnieje opcja wyboru plakatów w mniejszych rozmiarach. Po umieszczeniu ich w różnych rodzajach ram, śmiało można pobawić się formą i stworzyć jedyną w swoim rodzaju kompozycję na ścianach. Szczególnie efektownie wygląda to w przypadku wolnych przestrzeni o większych powierzchniach. Wówczas jeszcze bardziej przykuwają one wzrok.

Jak zmienić swoją przestrzeń bez remontu kapitalnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry
zakra